עיצוב גינות זה כבר עניין של אמנות

פברואר 5, 2018 0 By dudu

עיצוב מוצלח של גינה, מורכב מכמה אלמנטים. כל אלמנט, מלוה בשיקולים שונים, כאשר כל האלמנטים יחד, אמורים להשתלב בהרמוניה. קחו לדוגמא את התכנון הראשוני ושילוב הצמחייה. קיימים כל מיני אלמנטים כגון מזרקות, אבני מדרך, מסלעות, פסלים, כדים ועוד והם מאוד משדרגים את הגינה, בתנאי כי עיצוב גינות יתאים לגודל של השטח והגינה לא תיראה צפופה מדי. יש לתת דגש לפינות מסוימות בגינתכם, כמו למשל להצליל חלק מהגינה, כאשר מדובר על פינת הישיבה ואינכם מעוניינים להיחשף לשמש. פרגולה תוכל לסייע ויש לתכנן אותה בהתאם לסגנון הבית ולאלמנטים השונים שישנם בגינה.

Garden design

יש לתכנן את הגינה כמכלול אחד, למשל, לתכנן את הצמחייה באופן נכון, את מיקום העצים וסוגם, תאורה נכונה, מקום שיהיה פינת ישיבה ולא יגזול מהחלל שלפעמים חלקים ממנו יש להבליט נכון או לחשוף אותם וכדומה. לא כדאי שתתחילו להתרוצץ בחנויות ומשתלות ולנסות לעצב את הגינה בעצמכם, היות ותחום עיצוב גינות מתאים למעצבי הגינות שלמדו את נושא אדריכלות הנוף ובוטניקה.

גינה מושקעת ויפה באמצעות מעצב גינות

אחת הסיבות שיש להיעזר עם מומחה שתחומו הוא עיצוב גינות היא התאמת הצמחייה לתנאי השטח, חיסכון בהשקיה, התקנת השקיה אוטומטית וטפטפות, הנחת האלמנטים השונים בגינה, מבלי שיגרעו מיופייה או מגודל החלל. כדאי להשקיע סכום חד פעמי אשר יהיה להשקעה לטווח הארוך, מאשר לנסות לתכנן את הגינה שלכם בעצמכם. כבר היו מקים שאנשים עיצבו את גינתם בעצמם, השקיעו על עצים וצמחייה, אך כל זה היה לשווא, היות והגינה הייתה צפופה מדי, הצמחייה לא התאימה והיה צורך להקימה מחדש באמצעות מעצב גינות, מה שגרם להוצאה כפולה ומכופלת.

היתרון של מעצבי הגינות

למעצבי הגינות, ישנם רעיונות מתאימים במיוחד עבור עיצוב גינות , כך שהם יכולים להתאים את הרעיון שעולה להם בהתאם לשטח הגינה, האור והצל הקיים בה, הצמחייה שתהיה ועד. מעצבי הגינות יכולים לתכנן ולעצב גינה לא רק בשטחים כמו חצרות, כי אם בגגות של דירות גג, מרפסות ועוד. יש למצוא מעצב גינות המתמחה בעיצוב גינות בקרב המגזר הפרטי, כך שיהיה לו ניסיון רב בתכנון מופתי של פיסת גן העדן הקטנה שלכם.